Zdravá obuv

Z naší letité praxe vyplývá, že pokud Vám nepomůžeme vybrat botky, ve kterých byste mohli nosit naše perfektní stélky ušité na míru, tak Vás stejně bolestí nohou nezbavíme.  Někdy o Vás máme opravdu reálné obavy a celkem tvrdě naléháme, abyste Vaše odhodlání udělat něco se svým zdravotním stavem povýšili ještě o myšlenkovou změnu, co hodláte na nohách nosit.

Správná obuv, ve které podstupujete tu největší zátěž během dne, by neměla postrádat:

  1. Vhodnou délku.
  2. Správný objem.
  3. Pevný opatek.
  4. Prostor pro volný pohyb prstů.
  5. Nadměrek, ne příliš veliký.
  6. Ohebnou podrážku, hlavně v přední třetině boty, která nebude bránit plynulému odvalu chodidla.
  7. Vyndavatelnou stélku (není nutné vždy).

V našem centru zvětšujeme každým dnes skladové zásoby zdravotně nezávadné obuvi, která je k dostání ihned. V případě, že si nevyberete na místě, tak obuv objednáme z katalogů renomovaných firem a my Vám ji do pár dnů obstaráme. V případě, že usoudíme, že byste mohli žádat o individuální zhotovení obuvi šité na míru, tak sepíšeme zprávu pro ošetřujícího lékaře, aby Vám obuv předepsal a ve specializované obuvnické dílně ušili.

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME.

Zajímavosti, které byste mohli vědět:

  • Existují i sandále a pantofle s vyjímatelnou stélkou, což v letním období anebo při domácím nošení může sehrát klíčovou roli ve Vašem uzdravení.
  • Fotbalisté by měli vložit stélku do kopaček, jinak se bolestí nezbaví.
  • Tělo trpící bolesti, či poruchou pohybového aparátu není schopné vyhodnotit správnou velikost bot.
  • Kritická kategorie jsou děti mezi 7 – 15 let, kde dáváme na jejich verbální projev, kterým nás informují o velikosti bot. „Ty boty mi ještě jsou, mami“ není dostatečná zpětná vazba na velikost bot.
  • Aktuálně jedny z nejméně vhodných a velmi rozšířených bot na trhu je obuv značky VANS a CONVERS.
  • Rozumná podiatrická opatření se dají, tvoří do výšky podpatku 6 cm. Vše, co je vyšší, už nemá cenu z hlediska podiatrie řešit.
  • Někteří výrobci sportovní obuvi (nejčastěji NIKE) začali dělat nový „moderní“ typ podešvi, který je charakteristický tím, že se propadá ve špičce a patě. Dobrým výkonnostním běžcům, když se jim podaří udržet chodidlo v přední části obuvi, to může přispět ke zlepšení výkonu, naopak rekreačním sportovcům tento typ obuvi může i ublížit. Mezi obtíže, které registrujeme patří puchýře u nižších typů klenem, bolesti pat u běžců se slabými bérci a bohužel tento typ obuvi nesnese vkládání ortopedické stélky.